Jaká keratinová vlasová maska je tou nejlepší? Mrkněte na náš žebříček

Poškozené vlasy vyžadují profesionální péči ve formě masky, která vlasy efektivně obnovuje, vyživuje a posiluje. To vše od kořínků po konečky. Máte problém s jejím výběrem? V tom případě si přečtěte náš výčet těch nejlepších masek pro poškozené vlasy.

Existuje celá řada faktorů, které škodí našim vlasům. Zhoršení jejich stavu je nejčastěji způsobeno našimi vlastními chybami. Vlasy např. nedostatečně hydratujeme, vyživujeme či chráníme před sluníčkem. Dále je můžeme zatěžovat příliš častým česáním. Za špatným stavem každého účesu stojí rozdílný příběh.

Každý tento příběh ale musí končit stejně – hydratací, výživou a obnovou vlasů. Jak zajistit vlasům tento happy end a dodat jim krásu a posílení?

Péče o poškozené vlasy

Vzhled vlasů závisí na jejich stavu. Pokud jsou kadeřavé a nabité statickou elektřinou, pravděpodobně jim chybí hydratace. Pokud se vlasům třepí konečky, pravděpodobně jim chybí efektivní péče vlasových olejů. Poškozené vlasy nicméně potřebují obnovu. A ne jen tak ledajakou, ale obnovu několikastupňovou.

Posílení vnitřní struktury vlasů, např. zdravou dietou, je základem péče o vlasy. Důležité je dávat si pozor, zdali jíte dostatek stopových prvků, vitaminů a živin důležitých pro stav vlasů. Jedná se hlavně o vitamin A, vitaminy B, omega kyseliny, zinek, křemík, vápník a železo.

Jakmile začnete jíst vyrovnanou stravu, ve které se nachází všechny potřebné složky výživy, můžete začít uvažovat o užívání kvalitních produktů pro poškozené vlasy, jakými jsou například vlasové masky či vlasové oleje, které posilují vlasy a pokožku hlavy. Vlasové olejování je skvělé z toho důvodu, že jsou přírodní oleje efektivním zdrojem potřebných vitaminů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Nejen, že vyživují vlasy, ale také jim zajišťují ochranu před ztrátou hydratace či slunečním světlem.

Jaké masky užívat na poškozených vlasech?

Poškozené vlasy vyžadují pro svou obnovu vhodný produkt, který o vlasy pečuje zevnitř, ale zároveň chrání také jejich vnější strukturu. Na jaké faktory se zaměřit při výběru masky?

Kvalitní maska na poškozené vlasy by měla:

  • být založena na proteinech obnovujících vlasy.
  • vlasy efektivně hydratovat, jelikož právě hydratace je základ zdravých vlasů.
  • být lehká a posilovat vnitřní strukturu vlasu, ne jej zatěžovat.
  • být přírodní, bez SLS/SLES, ftalátů, parabenů, atd.

Výběr masky je náročný, ale rozhodně si kvůli němu nemusíte trhat vlasy. Stačí si vybrat jednu z nejlepších keratinových masek. Obsahují kvalitní složky, které poškozené vlasy vyžadují, v jejichž popředí stojí molekuly keratinu. Obnova poškozených vlasů je tak snazší, než byste čekali.

Nejlepší vlasové masky s keratinem

NANOIL KERATIN HAIR MASK

1. NANOIL KERATIN HAIR MASK

Objem: 300 ml

Keratinová maska od Nanoil je tou nejlepší maskou pro poškozené vlasy. Jedná se o lehkou masku, která vlasy nijak nezatěžuje a která jim zajistí příjemnou vůni. Nanoil Keratin Hair Mask toho samozřejmě dokáže daleko více. Např. vlasy vyhlazuje a posiluje již po první aplikaci. Receptura je kombinací tekutého keratinu a efektivně hydratačního a obnovujícího pantenolu. Kadeřníci masku rádi doporučují jako tu nejefektivnější metodu obnovy vlasů. Vlasové masce od Nanoil pro ukázku své efektivity stačí jediná aplikace, po které budou vlasy hebčí a krásnější. Při pravidelném užívání se následně dostavuje obnova poškození a obecné zkrášlení vlasů. Produkt pomáhá tam, kde ostatní produkty selhávají. Obsahuje opravdu skvělé složky.

Chtěli byste se o produktu dozvědět více? Mrkněte na www.nanoil.cz.

2. KÉRASTASE DISCIPLINE MASKERATINE

Objem: 200 ml

Vyhlazující maska od Kérastase je dalším kvalitním produktem pro poškozené vlasy. I když není produkt tak objemný, jako většina masek, které se na našem žebříčku objevují a je rozhodně jedním z těch dražších, obsahuje spoustu keratinu ve formě komplexu Morpho-Kératine™ Complex. Tento komplex dodává vlasům odolnost, hebkost a ochranu před kadeřením a statickou elektřinou. Musíte vědět, že Kérastase Discipline Maskeratine není produkt určený pro obnovu vlasů. Jedná se spíše o vyhlazující produkt, který usnadňuje jejich styling.

3. L’ANZA KERATIN HEALING OIL INTENSIVE HAIR MASQUE

Objem: 210 ml

Další nabídka pro ty, kteří si chtějí obnovit své poškozené vlasy. Vlasová maska s obsahem keratinu od L’anza. Krásné balení obsahuje recepturu, která intenzivně obnovuje, oživuje a posiluje vlasy. I když je produkt určen pro poškozené vlasy, lze jej užívat na vlasy jakéhokoliv typu, které budou z produktu těžit také. Lanza Keratin Healing Oil Masque obsahuje komplex Phyto IV Complex, který obsahuje habešský olej, kávová zrna, plody acai a semena babassu. Produkt obsahuje také keratin a resveratrol (efektivní antioxidant).

4. WELLA SP LUXE OIL KERATIN RESTORE MASK

Objem: 150 ml

Další maskou s obsahem keratinu je Wella SP Luxe Oil Keratin Restore. Hlavními ingrediencemi této masky jsou oleje. Přesněji řečeno se jedná o komplex tří přírodních olejů: jojobobého oleje, arganového oleje a mandlového oleje. Vyživují, hydratují a dodávají vlasům pružnost. Kromě toho vlasy dokáže maska efektivně posílit díky obsahu keratinu. Masku Wella SP Mask je třeba pro efektivní účinek užívat pravidelně. Škoda, že maska není objemnější, jelikož se velice rychle spotřebuje.

5. ALFAPARF LISSE DESIGN KERATIN THERAPY

Objem: 200 ml

Výčet bestsellerů mezi keratinovými maskami uzavírá Alfaparf Lisse Design Keratin Therapy Rehydrating Mask. Receptura byla vyvinuta v Itálii a je určena pro každodenní péči o poškozené vlasy. Vyživuje, hydratuje, dodává lesk a obnovuje hebkost. Kromě toho má silný obnovující účinek díky obsahu keratinu a oleje babassu. Stačí produkt užívat na každodenní bázi po každém mytí vlasů.