Jak si při fénování nepoškodit vlasy?

Na fórech se můžete dočíst mnohé. Hlavním tématem mnohých diskuzí je v dnešní době negativní dopad fénování na vlasy. Problém je ale v tom, že se fénování začalo démonizovat, což je špatně. Není pochyb o tom, že pokud k tomu máme příležitost, měli bychom naše vlasy vysušovat přírodně. To ovšem zabere čas, který často nemáme. Proto se musíme alespoň naučit, jak si při fénování vlasy nijak nepoškodit.

1. Před použitím fénu si vlasy osušte ručníkem

Čím méně je ve vlasech vody, tím kratší dobu je budete muset fénovat. Z toho plyne i menší riziko poškození vlasů vyššími teplotami a suchým vzduchem. Používejte proto ještě před fénem ručník či nějakou jinou osušku.

2. Vlasy si před fénováním vyčešte

Vlasy byste si nikdy neměli sušit ještě před tím, než si je sčešete. Pro česání byste ale měli použít ty správné nástroje. Mokré vlasy nevyčesávejte klasickým hřebenem. Daleko lepší bude hřeben se širokými štětinami ze dřeva či jiného přírodního materiálu.

3. Vlasy vysušujte studeným vzduchem či nepříliš horkým vzduchem

Nejdůležitější je při použití fénu teplota proudícího vzduchu. Pokud si potřebujete rychle vysušit vlasy, nejšetrnější bude používat studený či teplý vzduch. Vyhněte se přespříliš horkému a suchému vzduchu, jelikož vám může vlasy poškodit. Nezapomeňte ani na to, že se fén musí od těla držet v určité vzdálenosti.

4. Chraňte si vlasy speciálními ochrannými preparáty

Použití té správné kosmetiky při sušení vlasů je extrémně důležité, jelikož nám dává možnost vlasy před horkým a suchým vzduchem efektivně chránit . V obchodech můžeme nalézt preparáty, které našim vlasům dopřejí maximální termickou ochranu vytvořením protektivní vrstvy na vlasech. Nejdůležitější je chránit si konečky, jelikož je může horký a suchý vzduch roztřepit.

5. Vlasy fénujte ve směru jejich růstu

Velmi důležitý krok. Pokud se chcete vyhnout poškození vlasů, měli byste vlasy fénovat ve směru jejich růstu – od kořínků až po konečky. Vlasy sušte spíše u kořínků a konečkům dejte šanci vysušit se sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *