Mýty a fakta o vlasech

Péče o vlasy je důležitá. Jedná se ale také o individuální proces – co u jednoho člověka funguje nemusí fungovat u druhého. Lidé ale často věří fámám a polopravdám. Pojďme se tedy zaměřit na to, která často slýchaná tvrzení jsou jen mýty a která fakta.

[MÝTUS] Časté česání zlepšuje stav vlasů

Naše babičky věřily, že pravidelné česání vlasů zlepšuje krevní oběh kůže, takže se vlasům dostalo více výživy. Díky tomu často strávily i celé odpoledne česáním svých vlasů nad postelí. Dnes již víme, že časté česání způsobuje roztřepení konečků a nabití vlasů.

[MÝTUS] Pro lepší promytí by se měl na vlasy šampon aplikovat dvakrát

Tento mýtus pochází pravděpodobně od našich kadeřníků, kteří po mnohých procedurách vlasy myjí alespoň dvakrát. Dvojité mytí ale potřebujeme pouze v případě, že jsme si na vlasy aplikovali nějaké speciální přípravky, kterých se jen velmi obtížně zbavuje. Kromě toho může větší množství šamponu oslabit či přímo podráždit kůži.

[FAKT] Během jara a během podzimu nám vypadne více vlasů

Bohužel se během jara a podzimu až čtyřikrát zvýší počet vypadaných vlasů. Zvýší se nám úroveň určitých hormonů, které ovlivňují vypadáváním vlasů. Z tohoto důvodu můžeme zaznamenat, že nám vypadává více vlasů, než je běžné. Po nějakém tom měsíci by se mělo vše vrátit do normálu

[MÝTUS] Pokud nám vlas vypadne i s kořínkem, již nám nedoroste

Zdravý vlas nám vydrží cca čtyři roky. Tato doba se ale může měnit pouze individuálních predispozicí. Po nějaké době náš kořínek zestárne natolik, že zemře. Vypadne ale pouze poté, co jej z jeho místa vytlačil nově vzniklý kořínek.

[MÝTUS] Trhání šedých vlasů zapříčiní to, že na jeho místě nevyroste další vlas bez pigmentu

Barva vlasů závisí na úrovni melaninu, který se tvoří v buňkách a který reguluje růst vlasů. Pokud kořen přestane s produkcí pigmentu, každý další vlas žádný pigment nezíská. Vlasy byste si neměli trhat, jelikož se může poškodit vlasová folikula

[FAKT] Vitaminy zastavují vypadávání vlasů

Vitaminy jsou potřebné pro správný růst vlasů a pro posílení kořenů. Tato metoda je velmi efektivní při boji proti vypadávání vlasů. Kořeny vlasů jsou velmi často obklopeny toxiny a nemohou použít vitaminy z krevního řečiště. Tím, že si na skalp namažeme vitaminová séra můžeme na tento problém odpovědět.

[MÝTUS] Plešatění se dědí pouze u mužů

Ženy si často myslí, že plešatění je problémem pouze mužů, ale geny, které plešatění způsobují se u mužů pouze projevují ve větší míře než u žen. Nemyslete si tak, že pokud vás plešatění nepřekvapí jen protože jste žena. U žen se pouze nemůžeme setkat s úplným vypadání vlasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *