Vše, co byste měli vědět o poškození vlasů vlivem vysoké teploty. Mrkněte na námi vybrané PRODUKTY PRO OCHRANU VLASŮ PŘED TEPLEM

Užívání produktů pro ochranu před teplem je naprosto zásadní v případě, že se chceme vyhnout nevzhledným a poškozeným vlasům. Jedná se o jediný způsob, jak své vlasy ochránit před negativními dopady užívání tepelných pomůcek při stylingu. Jaké produkty k tomu užívat? Rádi bychom vám představili náš nejnovější žebříček sprejů pro ochranu vlasů před teplem!

Proč je užívání těchto produktů tak důležité? 

Užívání vhodných produktů pro ochranu vlasů před teplem je klíčovou složkou naší kosmetické rutiny, která nám zajistí krásné, zdravé a silné vlasy. V případě, že užíváme tepelný styling bez vhodné ochrany vlasů, riskujeme jejich poškození a kadeření. Jak to funguje? Zdravé vlasy obsahují vysokou koncentraci vody. Během fénování, žehlení či jiného typu tepelného stylingu se vlivem zvýšené teploty ze struktury vlasů voda vypařuje. Tím se narušuje struktura našich vlasů a kromě toho dochází k poškození keratinových vazeb, které tvoří jejich základní strukturu. Bohužel je poškození během tepelného stylingu permanentní, takže je jedinou záchranou zastřižení vlasů. Proto, abychom se těmto dopadům vysoké teploty na vlasy vyhnuli, je nutné užívat efektivní produkty pro ochranu vlasů před teplem.

Jak ochrana vlasů před teplem funguje?

Pokud je vašim cílem efektivní ochrana vlasů před teplem, pak musíte najít produkt, který obsahuje dostatečné množství kvalitních ingrediencí. Rozhodně stojí za to zvolit na živiny bohatou kosmetiku s extra vyživujícím účinkem na vlasy. A jak takový produkt mezi tou řadou dostupné kosmetiky najít? Samozřejmě rychlým pročtením výčtu ingrediencí. Kvalitní produkt pro ochranu vlasů před teplem obsahuje alespoň jednu z následujících ingrediencí: rostlinné oleje, proteiny, extrakty ze semen, vitamin E či pantenol.

Kromě toho je třeba aby produkt pro ochranu vlasů před teplem zajistil vlasům dostatečně rychlý účinek. A o jaký účinek by se mělo jednat? Produkt pro ochranu vlasů před teplem by měl:

  • chránit vlasy před vysokými teplotami
  • usnadnit jejich styling
  • zafixovat účes
  • vlasy vyživit a posílit
  • pečovat o vlasy, aniž by je zatížil
  • zajistit vlasům lesk a hebkost
  • nabízet snadnou aplikaci
  • chránit vlasy před škodlivými faktory z prostředí

Proč je ochrana před teplem důležitá?

Poškození vlivem vysoké teploty je riziko, které sebou nese užívání jakékoliv tepelné stylingové pomůcky a to ať už se jedná o fény, natáčky či žehličku. Riziko se zvyšuje s četností užívání. Produkt pro ochranu před teplem by měli rozhodně užívat všichni, kteří své vlasy vystavují teplu i klidně jen jednou týdně.

Co se receptury týče, nabídka produktů je vcelku bohatá, takže si můžete vybrat dle své preference mezi mléky, krémy, oleji či spreji. Spreje jsou ale dle ohlasů profesionálů i běžných uživatelů tou nejvhodnější formou produktu pro ochranu vlasů a nejsnáze se aplikují.

Je nutné si uvědomit, že ochrana před teplem je nutností také v případě, že trávíme čas na sluníčku. Vlasy bychom měli před vysokými teplotami chránit i v sauně či v soláriu a ochrana pomůže i v klimatizovaných či vyhřívaných místnostech.

PRODUKTY PRO OCHRANU VLASŮ PŘED TEPLEM – ŽEBŘÍČEK

nanoil OCHRANNÝ SPREJ NA VLASY

NÁŠ VÝBĚR: #1 Nanoil Heat Protectant Spray

vstupte na oficiální stránku – nanoil.cz

Tento sprej pro ochranu vlasů před teplem byl vyvinut pro efektivní péči o jakýkoliv typ vlasů. Uspokojí tak opravdu všechny, od stylistů až po běžné laiky. Tato na živiny bohatá receptura s obsahem hedvábných proteinů a vitaminu E vytváří efektivní ochranu před teplem, která funguje až do teploty 220°C. Nanoil Heat Protectant Spray zabraňuje blednutí barvy vlasů a dodává jim lesk, hebkost a hydrataci. Také činí vlasy poddajnějšími a zajišťuje jím zdraví a krásu. Pro zajištění si těchto účinků stačí sprej aplikovat a následně rozčesat. Nejlepší na tom celém je, že je produkt dostupný za naprosto skvělou cenu.

#2 L’Oreal Professionnel Hot Style Iron Finish

Toto mléko pro ochranu vlasů před teplem se doporučuje všem, kteří pravidelně užívají tepelný styling. Díky technologii HOT (heat optimising technologies) začíná produkt fungovat ihned po kontaktu s vysokou teplotou. Neposedné vlasy budou lusknutím prstu změněny v krásné, hebké a zdravé kadeře. L’Oreal Professionnel Hot Style Iron Finish chrání vlasy před teplem díky obsahu xylosy a ceramidů, které vlasům dodávají pružnost a hebkost. I když uživatelé vychvalují aroma produktu, moc se jim nezamlouvá jeho cena.

#3 CHI 44 Iron Guard

Tento červený sprej pro ochranu vlasů před teplem je znám pro svou efektivní péči o neposedné vlasy. Receptura obsahuje hydrolyzované hedvábí, které je odpovědné za péči o strukturu vlasů, díky čemuž zabraňuje ztrátám hydratace během stylingu. Lehký produkt CHI 44 Iron Guard zkrášluje i ty nejunavenější vlasy, které činí hedvábně hebkými. Dalším velkým pozitivem je fakt, že produkt vlasy skvěle fixuje.

#4 Davines Oi All In One Milk

V tomto černém spreji od Davines nalezneme úžasnou recepturu jejíž aroma vám jistě uhrane. Amazonský olej roucou je bohatý na beta karoten, který obnovuje poškozené vlasy a chrání je před UV zářením. Pro-vitamin B5 zajišťuje suchým vlasům efektivní hydrataci, zatímco komplex aminokyselin vlasy posiluje, změkčuje a činí je také odolnějšími vůči vysokým teplotám. Produkt je považován za luxusní, což je vidět i na jeho ceně. Na druhou stranu prý vydrží dlouho, takže může být koupě Davines Oi All In One Milk dobrá investice.

#5 Balmain Paris Thermal Protection Spray 

Tento francouzský sprej pro ochranu vlasů před teplem byl vyvinut tak, aby vlasům zajistil dostatečnou ochranu před teplem každému, komu vyhovuje tepelný styling. Vlasy by měl dle výrobce chránit až do teploty 220°C, což bude stačit většině uživatelů. Ochranná vrstva se vytvoří opravdu rychle, takže nemusíte dlouho čekat a můžete se přesunout na další část vaší stylingové rutiny. Balmain Paris Thermal Protection Spray bojuje také proti třepení a kadeření vlasů. Velkým plus je fakt, že receptura neobsahuje ani parabeny, ani sulfáty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *