Vlasová maska – jak ji použít?

Barvení, tepelná stylizace a časté používání kosmetiky – všechny tyto procesy vedou k poškození vlasů a zhoršení jejich celkového stavu. Kromě vlasů je ale těmito procesy často poškozena i samotná kůže na skalpu. Výsledkem je přespřílišná sekrece mazu, vypadávání vlasů, jejich vysušování a ztráta pružnosti. Naštěstí existují způsoby, jakými poškozené vlasy navrátit do jejich původního stavu. Odpovědí je regenerační vlasová maska.

Vlasová maska – nejdůležitější pravidla

Co se týče obnovy vlasů skrze masku, existuje zde několik důležitých pravidel. Ze všeho nejdříve odhadněte typ a stav vašich vlasů. Podle této informace se budete snažit najít optimální kosmetiku právě pro vás, díky čemuž budete moci sledovat celý regenerační proces a nakonec tak zhodnotit efektivitu toho určitého produktu. Poté je velmi důležité dodržovat systematický přístup. Pravidelná aplikace masky viditelně zlepší jejich stav. Za třetí si masku neaplikujte na špinavé vlasy, jelikož jim tak moc nepomůžete. Před každou obnovovací kůrou si vlasy pořádně promyjte. Za čtvrté se řiďte instrukcemi, které naleznete na krabičce s produktem. Nikdy nejste tak všeznalí, abyste se do takovýchto procedur pouštěli bez znalosti instrukcí, které se na krabičce nacházejí. Na vlasy si také po aplikaci nasaďte plastovou čepici společně s ručníkem, který na ni položíte. Toto zlepší regenerační schopnost masky.

Vlasová maska z pohodlí domova

Jaký druh masky je ten nejlepší? Nejpopulárnější masky jsou vyráběny společně s argonovým olejem či keratinem. Dále je velmi populární domácí kombinací argonový olej s vaječným žloutkem. Smíchejte všechny ingredienci, aplikujte mix na vlasy a nechte působit po dobu 15-30 minut. Po uplynutí vámi určené doby si vlasy propláchněte jemným šampónem. Díky masce budou vaše vlasy hebké, zářivé a vyživené. Díky tomu budou i silnější a daleko odolnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *