Večerní rituál péče o pokožku

Večerní rutina péče o pokožku je nesmírně důležitá, jelikož se pokožka obnovuje hlavně v noci. Proto je potřeba se před ulehnutím vždy odlíčit. Pro udržení pokožky ve zdravém stavu je potřeba následovat některé pravidla. Jak by měla vaše večerní rutina vypadat?

Pořádné a svědomité odlíčení

Večerní péče o pokožku se zaměřuje na přesné odlíčení make-upu. Proto, abyste se zbavili všech make-upových produktů použijte micelární vodu, či metodu OCM. Obě metody mají své výhody: micelární voda je nesmírně jemná a šetrná, zatímco OCM je velice efektivní. OCM pracuje s rozpouštěním olejů pomocí jiných olejů. Pamatujte, že je potřeba pokožku mýt tak dlouho, dokud nebudou užívané bavlněné polštářky čisté. Pouze poté se můžete přesunout do další fáze – čištění. Pro efektivní čištění je nutné sáhnout po produktu bez alkoholu, jelikož alkohol dokáže pokožku nesmírně vysušit.

Peeling pokožky

Pravidelný peeling je další důležitou součástí naší večerní rutiny. Ve většině případů stačí peeling nanášet jednou týdně. Jak již připravené, tak podomácku vyrobené produkty fungují. Vyzkoušejte domácí peeling s cukrem či mletou kávou. Vždy pamatujte na to, že je nutné před aplikací peelingu provést test na alergie, jelikož o nich často ani nevíme. Pokud je vaše pokožka opravdu problémová, vyměňte manuální peeling za enzymatický.

Obličejové krémy

V noci se nám zvedá naše tělesná teplota. Ve výsledku tedy pokožka přijme více živin, než přes den. Proto jsou noční krémy nesmírně důležité. Vámi vybraný produkt y měl obsahovat vysoce kvalitní ingredience. Typ pokožky a její stáří jsou také důležité faktory ovlivňující výběr.

Masáž obličeje, krku a trupu

Masáž, hlavně ta v jemnějších oblastech našeho těla, je jak pocitově příjemná, tak nesmírně efektivní v boji proti stárnutí pokožky. Přesně proto je nutné jí alespoň několik minut z každého večera věnovat.

Spánek

Pravidelný spánkový režim je nesmírně důležitý. Měli byste spát 7-8 hodin denně. Jinak se zvyšuje koncentrace prolaktinu, který podporuje tvorbu černých teček.

Tipy na večerní rutinu péče o obličej

Níže vám představujeme několik triků pro snazší večerní péči o pokožku a zdravější pokožku obličeje.

Nejdříve ze všeho byste si měli aplikovat hydratační krém ihned poté, co se osprchujete, či dokoupete. Je to velice důležité, jelikož pokožka ztratí většinu hydratace do několika minut po dokončení koupele či sprchy. Čím dříve dostanete krém na pokožku, tím rychleji zpomalíte tento proces.

Zadruhé, jednou týdně, po večerní peelingové rutině, si na pokožku aplikujte hustou vrstvu oleje či kosmetického másla. Tato maska zabrání vysychání pokožky. Kromě toho také můžete sahat po krémech bohatých na vitaminy A a C a na obnovující proteiny. Vitaminy a mikroživiny jsou aktivní déle v případě, že si je aplikujeme večer. Na slunečním svitu dlouho nevydrží.

Překvapivě, pokud vám dělá problémy akné, pomůže vám každodenní výměna povlečení polštáře. Akné se udržuje hlavně skrze bakterie, které se vám z polštáře dostávají zpětně na obličej po jeho umytí. Pokud tak uleháte neustále do stejného polštáře, akné se jen tak nezbavíte.

Dále jsou v oblasti večerní péče nejúčinnější séra či masky. Přes den se velice špatně aplikují, jelikož nefungují jako primer make-upu. Produkty účinkující proti stárnutí se tedy lépe aplikují večer, kdy mohou skrze své aktivní složky (retinol, koenzym Q10, či obnovující proteiny), fungovat efektivněji v případě, že spíme.

Jemná večerní masáž oblasti kolem očí je skvělý nápad, jelikož tak odblokujete tok lymfy a budete snižovat riziko opuchnutí očí. Zkrášlující léčebné metody, jako například uklidňující masáž, mikro-dermabraze a peeling se skvěle hodí právě k večerní rutině. Tímto způsobem získá pokožka více času na to si odpočinout a do rána se “dát do kupy”. Během večerního zkrášlujícího rituálu můžete také vyzkoušet zkrášlující rituály. Levandule, tráva, slaná voda, citrusy a kakao fungují pravě jakožto efektivní aromaterapie. Pamatujte, že vaše aktuální nálada se vždy přenese i na vzhled vaší pokožky.

Před spánkem také vypijte sklenici vody, jelikož tím ochráníte pokožku před nočním vysycháním. Večer se již ničím necpěte. Pokud máte opravdu hlad, připravte si lehkou svačinku. Kořeněné pokrmy vám dráždí žaludek a zhoršují stav pokožky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *