[TOP 7] Jaké obličejové sérum s vitaminem C je tím nejlepším?

Sérum se stalo jednou ze základních pomůcek pro každodenní péči o pleť. Zamilovali jsme se do jeho vysoké koncentrace aktivních ingrediencí, jakými jsou např. vitamin C, který rozjasňuje a omlazuje. Jaké sérum s vitaminem C si ale vybrat pro zajištění těch nejlepších výsledků? Pojďme se podívat na sedm zajímavých produktů.

Když se podíváme na online statistiky, zjistíme, že produkty s vitaminem C dominují výsledkům vyhledávání Googlu. Nemělo by to být nijak překvapující, jelikož je kyselina askorbová naprosto zásadní pro naši pleť. Pojďme se o této složce dozvědět něco nového!

Kosmetická užití vitaminu C

Tento vitamin by v nás neměl evokovat pouze myšlenky na posílení imunity a léčbu běžných rýmeček. Překvapivě má totiž vitamin C i spoustu výhod, co se zkrášlení naší pleti týče. Přišla jsem na ně před nějakou dobou, když jsem testovala účinek askorbové kyseliny na pleť. Předtím, než se vrhneme na produkty bohaté na vitamin C, bychom se měli podívat, co vlastně nabízejí.

Vitamin C je kosmetickou ingrediencí, která má účinek proti stárnutí a která dokáže rozjasnit tmavé skvrny a dodat pokožce jas a záři. V pokožce máme zprvu vitaminu C dostatek, ale po třicítce nám začne rychle docházet. Přesně v tento moment přitom začíná proces tvorby vrásek a pigmentových skvrn. Pokožka postupně ztrácí pevnost a zdravý lesk. Užívání produktů s vitaminem C je důležité, jelikož:

  • má antioxidační účinky, které chrání pleť před volnými radikály.
  • pomáhá syntéze kolagenu, která zajišťuje pokožce pružnost.
  • podporuje absorpci železa a kyseliny listové.
  • aktivuje vitamin E, kterému se říká vitamin mládí a krásy.
  • posiluje kapiláry, což je nutné hlavně u kuperózní pokožky.
  • má depigmentační vlastnosti, rozjasňuje tmavé skvrny.
  • má UV filtr, který chrání pleť před stárnutím.

Poznámka! Ne každý typ vitaminu C má ten stejný účinek

Pouze správná forma vitaminu C zajišťuje výše zmíněné účinky. Pokud si myslíte, že doplňky stravy a dostatek pomerančové šťávy vám budou stačit, tak se mýlíte. Pleti budete muset vitamin C dodat cíleně, za pomoci produktů s vitaminem C. Škoda, že nejsou všechny stejně efektivní.

Při honu za těmi nejlepšími produkty si většinou koupíme ten, který obsahuje čistý vitamin C (L-askorbovou kyselinu). To je ale chyba, jelikož čistý vitamin C není stabilní a nedostává se tak do dermis. Daleko lepších výsledků můžeme docílit v případě, že byly deriváty vitaminu C stabilizovány za pomoci liposomů a jiných nosičů. Příklady mohou být Etyl askorbová kyselina, askorbyl fosfát sodíku Phosphate, Askorbyl fosfát hořčíku, Tetrahexyldecyl askorbát, Askorbyl glukosid, Askorbyl palmitát.

Pokud chcete využít kompletní zkrášlující potenciál vitaminu C, vyberte si produkt ve vhodné formě s vhodnými ingrediencemi posilující jeho účinek. Koncentrace vitaminu je také důležitá a nejvyšší je v kosmetických sérech s vitaminem C. Jaké produkty jsou těmi nejlepšími?

TOP 7! Ta nejlepší obličejová séra s vitaminem C

1. Nanoil Vit. C Face Serum (50 ml/1.69 oz)

Nanoil Vit. C Face Serum

Jedná se o to nejlepší obličejové sérum s vitaminem C na trhu. Je založeno na stabilní formě vitaminu C – etyl askorbové kyselině. Kyselina v receptuře se získává z extraktu z kořene Punarnava, což je sám o sobě velice silný antioxidant. Složky jsou následně k dispozici v ultra-lehkém séru od Nanoil, které funguje jako elixír mládí. Doporučuje se všem typům pokožky a všem věkovým kategoriím. Skvěle se hodí hlavně pro léčbu hyperpigmentace a oživené oslabené pokožky, kterou sužují první známky stárnutí. Nanoil Vitamin C Serum vám dokáže při pravidelném užívání ráno a večer zajistit zkrášlení pleti již po několika málo dnech, zatímco delší léčebná kúra vrátí pleti ztracené mládí. Krásnou, hebkou a mladistvou pokožku si totiž zasloužíte!

2. Sesderma C-Vit Liposomal Serum (30 ml/1 oz)

C-Vit Serum od Sesderma je na našem žebříčku o něco níže. Vysoká cena v nás rozhodně vyvolala vysoká očekávání. Jedná se efektivní sérum zajišťující péči o pleť, kterou také efektivně vyživí. Vitamin C je hlavní ingrediencí receptury produktu a dokáže se dostat hlouběji do pokožky díky tomu, že je uložen v liposomech. Sérum je vcelku husté, co se konzistence týče a lze jej užívat ráno i večer.

3. Alpha-H Vitamin C with Grape Seed (25ml/0.85 oz)

Sérum Alpha-H Serum je tím nejdražším produktem v naší nabídce. Vyšší cena ale neznamená lepší účinek. Vitamin C je i v tomto případě hvězdou složení. Společně s ním se ve výčtu ingrediencích objevuje kyselina hyaluronová a zkrášlující rostlinné extrakty. K samotným ingrediencím nemáme výhrady, jelikož chrání pokožku před ztrátou pružnosti a dodávají pokožce zdravý lesk a vyrovnaný tón.

4. Clochee Antioxidant Oil Serum (30 ml/1 oz)

Produkt vyšší třídy populární mezi ženami, které hledají kvalitní sérum s vitaminem C. Toto sérum bohaté na antioxidanty je tvořeno oleji a rostlinnými extrakty, které přírodním vitaminem C doslova překypují. Díky těmto složkám sérum dokáže pokožku efektivně vyživit a zabránit jejímu předčasnému stárnutí. Čistou askorbovou kyselinu ale neobsahuje, takže nezajišťuje intenzivní rozjasňující účinek a účinek proti stárnutí. Produkt lze užívat ráno a večer před hydratačním krémem.

5. The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12% (30 ml/1 oz)

Nejlevnější sérum s vitaminem C v tomto výčtu. Popularita značky a široká nabídka produktů pro intenzivní péči o pokožku dělají z produktu velice vyhledávaný artikl. Obsahuje 12% vitamin C ve stabilizované formě. Neobsahuje rostlinné extrakty, ale receptura i tak obsahuje možné dráždivé látky. Jedná se o dobré sérum pro snížení viditelnosti tmavých skvrn a vrásek. Nehodí se ale všem typům pokožky (hlavně ne té citlivé).

6. Auriga Flavo-C Serum (15 ml/0.5oz)

Toto vitaminové sérum nabízí značka Auriga International. Lehká, snadno se absorbující receptura obsahuje dávku vitaminu C a extrakt z ginkgo biloba, který pomáhá předcházet předčasnému stárnutí. Jedná se o produkt ve střední cenové třídě a je populární hlavně mezi ženami, které chtějí bojovat za mladistvý vzhled své pleti. Efektivita produktu ale závisí na prvotním stavu vaší pokožky a mnohých dalších faktorech.

7. Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate (50 ml/1.69 oz)

A nakonec zde máme produkt od Kiehl’s, což je značka, která je populární hlavně mezi těmi, kteří nemají hluboko do kapsy. Cena tohoto séra není zrovna přívětivá. Značka nám nabízí lehký koncentrát pro rozjasnění tmavých skvrn a zajištění hydratace. Lze ji užívat na jakémkoliv typu pokožky. Receptura obsahuje čistý a nestabilní vitamin C. Sérum lze aplikovat dvakrát denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *