Síla ovoce. Malinový, či ostružinový, aneb jaký obličejový olej si vybrat?

Přírodní oleje jsou univerzálním lékem. Zní to jako klišé? Inu, pravděpodobně, ale jejich účinek rozhodně stojí za bližší přezkoumání. Kromě svých účinků v oblasti péče o vlasy a o pokožku těla oleje skvěle fungují i při péči o pleť našeho obličeje. Neexistuje obličejové sérum, které by dokázalo přírodním olejům byť jen šlapat na paty. Mohou fungovat jako make-upový základ, či jako denní nebo noční krém. Díky přírodním olejům můžete make-up také efektivně odlíčit, či skrze ně nahradit váš balzám na rty. Jak si ale vybrat kvalitní obličejový olej. Přeci jen existuje celá řada produktů, ze kterých si můžeme vybrat. Pravdou je, že oleje, které dokáží efektivně vyživovat pokožku jsou hlavně oleje získané ze semen nejrůznějších rostlin a semen nejrůznějšího ovoce. Dnes se podíváme na dva hlavní rostlinné oleje: malinový olej a ostružinový olej. Jaký z nich si vybrat?

Ostružinový olej: vlastnosti, účinek, komentáře

Ostružinový olej se hodí pro všechny typy pokožky. Jedná se o velice efektivní kosmetiku: obsahuje široké spektrum antioxidantů, dále vitamin C a E, které jsou odpovědné za omlazení vaší tváře, beta karoten, který zpomaluje procesy stárnutí pokožky a chrání epidermis před ztrátami vody.

Ostružinový olej je vhodný hlavně pro léčbu kuperózního typu pokožky. Olej podporuje a uzavírá cévy, čímž vede k vyrovnání tónu pokožky a prevenci tvorby pigmentových skvrn a růžovky. Přírodní olej skvěle účinkuje i při boji s jakýmikoliv problémy s pojenými s poruchy pigmentace.

Dalším faktorem, který stojí za to vypíchnout je fakt, že ostružinový olej může pomoci i při péči o pokožku postiženou akné. Vyrovnává produkci mazu, bojuje proti přebytečné mastnosti a to vše činní, aniž by pokožku dehydratoval, jak je tomu typicky u konkurence. Díky ostružinovému oleji budou póry méně viditelné, pokožka bude hebčí a akné bude konečně vyléčeno.

Olej získaný z ostružin se může chlubit mnohými pozitivními recenzemi. Bere se jako jeden z nejsilnějších antioxidačních olejů. Lze jej přidat do obličejových masek (lze jej smíchat s přírodní kosmetickou hlínou), smíchat s bylinnou vodou, či kombinovat s hyaluronovou kyselinou. Ostružinový olej funguje skvěle v kombinaci s dalšími přírodními oleji či obličejovými krémy.

Ostružinový olej: Pro

 • podporuje účinek produktů proti stárnutí
 • vyrovnává produkci mazu
 • bojuje proti růžovce
 • léčí akné
 • uzavírá popraskané cévy
 • udržuje hydrataci epidermis
 • obsahuje důležité vitaminy, mastné kyseliny a beta karoten
 • produkt lze aplikovat na všechny typy pokožky, včetně kuperózní pokožky

Malinový olej: vlastnosti, účinek, komentáře

Malinový olej je o něco lehčí, než jeho ostružinový bratříček. Díky jeho lehké receptuře se snadno absorbuje do pokožky. Obecně se hodí ke všem jejím typům. Ženy se zralou pokožkou budou malinový olej jistě milovat díky jeho liftingovému účinku. Kromě toho je přírodní malinový olej bohatým zdrojem vitaminů a antioxidantů. Při pravidelné aplikaci dodává pokožce pevnost a snižuje viditelnost vrásek.

Jeho lehká receptura z něj dělá perfektní produkt pro použití jakožto sérum aplikované před denním make-upem. Vyplatí se uvědomit si, že lidé s mastnou pokožkou mohou malinový olej skvěle využít díky tomu, že se díky svým přírodním složkám skvěle vypořádá s přebytečnou produkcí mazu. Tento olej se také bere jako skvělý lék na podrážděnou pokožku. Můžeme jej používat také na pokožce postižené lupénkou či ekzémem. Malinový olej vyhlazuje pokožku, obnovuje ji a také zabraňuje jejímu podráždění a poškození. Malinový olej má ve své receptuře zabudovaný přírodní UV filtr, který bude vaši pokožku chránit před přírodním slunečním zářením. Pokud máte mastnou pokožku, která je náchylná na akné a pigmentové skvrny a často se spálí, je malinový olej vhodný právě pro vás. Pokud si všimnete prvních vrásek na své tváři, měli byste začít s aplikací oleje.

Malinový olej: Pro

 • Obsahuje EFA, které patří do skupin omega-3 a omega-6
 • je zdrojem ellagové kyseliny (antiseptický účinek)
 • podporuje produkci kolagenu a elasticinu
 • jedná se o přírodní UV filtr
 • obsahuje spoustu vitaminu A a vitaminu E
 • vyrovnává produkci mazu
 • udržuje hydrataci
 • zajišťuje obličeji lifting a snižuje viditelnost vrásek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *