Konturování tváře s Infallible Sculpt palette od L’Oreal

Obliřejové konturování se poslední dobou stává mezi milovníky make-upu, bloggery a stylisty stále populárnější. Pro správné provedení ale potřebujete profesionální kosmetiku a aplikátory. Kromě toho budete jistě potřebovat Infallible Sculpt od L’oreal.

Co je to obličejové konturování?

Obličejové konturování je proces skrývání nedokonalostí, který ale zároveň zviditelní to nejkrásnější na našel obličeji. Proto, aby se konturování správně provedla je potřeba kvalitní kosmetiky v různých odstínech a několik kosmetických doplňků. Nejlepší jsou: korektory či pudry, houby a štětečky různých velikostí. Základním pravidlem konturování je správná aplikace výše zmíněných produktů. Oblasti, které chcete skrýt, se musejí potřít kosmetikou tmavšího tónu a oblasti, které chcete zvýraznit zase světlejším tónem (možná o jeden až dva odstány / jako u základu či BB krému). Pro aplikaci a míchání produktů použijte štětečky ve velikostech určených make-upovými stylisty. Menší aplikátory použijte pro oblasti kolem nosu, brady, očí a rtů. Větší aplikátory se ale budou hodit při aplikaci produktů na tváře a na čelo. A jaké typy kosmetiky bychom pro konturování měli použít?

Infallible Sculpt palette od L’Oreal

L’Oreal vytvořil speciální paletu, díky které bude konturování daleko snazší. Kosmetika má malé balení; naneštěstí se v něm nenachází ani aplikátor, ani zrcátko. Uvnitř naleznete obrázek s popisem toho, jak by se měl produkt aplikovat. Infallible Sculpt od L’Oreal je k dispozici ve dvou odstínech béžové a hnědé: Light a Medium – Dark. Barvy se aplikují podle výše zmiňovaných pravidel. Metoda by se ale měla shodovat s tvarem vašeho obličeje.

Oválná tvář nepotřebuje příliš mnoho korekcí – mezi stylisty se bere jako perfektní. Kulatá tvář potřebuje opticky zeštíhlit. Proto se musí pod lícní kosti aplikovat tmavší tóny, které se poté rozmáznou směrem dolů, směrem k bradě. Světlejší tóny by se měly aplikovat pod vnější koutek oka, vrchol brady a čelisti. Zeštíhlení a prodloužení je něco, co potřebuje každá krychlovitá či čtvercová tvář. Tmavší tóny si aplikujte na lícní kosti a rozmázněte je směrem k nosu. Světlejší tóny si aplikujte do oblasti očí a do prostřed vaší brady. Protáhlá tvář zase potřebuje roztáhnout. Aplikujte tmavý odstín produktu na lícní kosti a rozmázněte je směrem do středu vaší tváře. Světlejší tón aplikujte do stejných oblastí jako v případě čtvercové tváře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *