Jak na mastné vlasy

Problémem mnohých žen jsou mastné vlasy, které se i po umytí velmi rychle zamastí. Experimenty dokazují, že vlasy, které jsou zvyklé na každodenní mytí, se mohou zamazat již po několika hodinách a po raním mytí vám mohou večer vlasy klidně připadat mastné. Jak tedy tvorbu mazu zpomalit? Kde začít?

Potřeba každodenního mytí je otravná, jelikož mytí zabere spoustu času. Často může špatně provedené mytí vést ke ztrátě potřebných vyživujících ingrediencí, ale chodit po práci či kdekoliv jinde s mastnými vlasy také není nic moc, jelikož se nám tak naše problémy pouze zhoršují. Co v takovýchto situacích dělat? Začneme se základy.

Ze všeho nejdříve se musí vaše vlasy odnaučit každodenní mytí, čehož lze dosáhnout tím, že je nebudete několik dnů mýt. Nebojte, toto je tou nejhorší částí celého procesu, ale je to opravdu nezbytné. Tento krok je nejjednodušší vykonat o víkendu, kdy jste doma a relaxujete. Vaše vlasy byste si tak měli umýt v pátek ráno a poté až v pondělí ráno.

Za druhé se seznamte s metodou. Na stáme nemyté vlasy aplikujte kondicionér či vlasovou masku a nechte produkt několik minut být. Poté vaše vlasy promyjte za použití nějakého šetrného šamponu s bylinným extraktem bez silikonů, které by vaše vlasy zatěžovaly. Nejdůležitější je si oblast hlavy opravdu pořádně promýt. Mýdlo se musí dostat všude. Nakonec aplikujte další kondicionér (teď již bez mytí) či vlasy promyjde až ke kutikulám.

Za třetí byste neměli spát s volnými vlasy. Kromě toho že se vlasy mohou mechanicky poškodit se také přes noc zamastí. Pokud si vlasy dáme do culíku či drdolu zajistíme, že nám mazové žlázy nebudou pracovat tak intenzivně.

Za čtvrté se vyplatí nestarat se tak o váš vzhled tehdy, kdy to není potřeba O víkendu či večer před televizí opravdu nemusíte vypadat jako celebrity, takže si dejte vlasy do culíku či do drdolu a postarejte se o to, že se nezamastí. Pokud můžete, tak si je nymyjte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *