6 základních doplňků pro mytí vlasů

Mohlo by se vám zdát, že mytí vlasů je jedna z aktivit, při které není potřeba používat mnoho doplňků. Pokud se o naše vlasy chceme opravdu dobře postarat, měli bychom jim dopřát nějakou výživu. Většinou se jedná o kondicionéry, masky či speciální šampony. Měli bychom tak u sebe mít vždy nějaké přípravky, které nám při péči o vlasy pomohou. Níže naleznete seznam šesti doplňků, které by se vám mohli při péči o vlasy hodit.

[1] Bavlněné tričko

Při mytí vlasů byste měli mít k dispozici bavlněné tričko, jelikož skvěle nahradí hrubý ručník. Bavlna vodu absorbuje stejně dobře jako ručník a jemná textura vám alespoň nepoškodí vlasy.

[2] Ručník z mikrovlákna

Jediný ručník ve vaší blízkosti by měl být ručník z mikrovláken, ze kterého si můžete vytvořit turban. Některé ručníky mají tvar, který se přesně k vytvoření turbanu hodí. Konstrukce tak nikdy nespadne.

[3] Plastová víka

Plastová čepice je důležitá pro uchovávání vlasů v teple a pro izolaci vlasů od vnějších faktorů, zatímco si vlasy barvíte či si na ně aplikujete vlasovou masku. Tento doplněk se také hodí při sprchování, kdy si nechcete namočit vlasy.

[4] Kartáč s širokými štětinami

Pro distribuci kondicionéru či masky a pro rozčesávání vlasů se skvěle hodí kartáč s širokými štětinami. Nejlepší jsou kartáče ze dřeva.

[5] Plastová miska

Malá miska či sklenice (i když ta se může rozbít), by se měla nacházet v každé koupelně. Bude se hodit při rozpouštění šamponu či kondicionéru a při následném míchání produktu s vodou či dalšími přísadami.

[6] Velká mísa

Na první pohled by se vám mohlo zdát, že je mísa v koupelně značným přežitkem. Občas ale potřebujete vaše vlasy promýt vodou, k čemuž skvěle slouží právě velká mísa či lavór, do kterého si vlasy budete moci pohodlně namočit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *