5 kosmetických produktů, které by měly být uchovávány v lednici!

Ženy většinou uchovávají svoji kosmetiku poblíž míst, kde si ji poté i nanášejí. Proto drtivou většinu kosmetických prostředků žen nalezneme právě v koupelně. To, co se v koupelně nenachází můžeme zase povětšinou najít v ložnici na nočním stolku. Mnoho žen nepřemýšlí nad tím, v jakých teplotách by se měly kosmetické produkty uchovávat, ale spíše nad tím, kde jim budou produkty nejméně zavazet. Nesmíme zapomínat, že existuje skupina kosmetických produktů, které by se měly uchovávat v chladu… nejlépe v lednici!

Proč?

Vlhkost a vysoká teplota mohou napáchat co se vnitřních ingrediencí kosmetiky opravdovou paseku. Pokud se chcete vyhnout dřívějšímu zkažení a ztrátě vlastností produktu, tak byste měli k tomu určené kosmetické produkty uchovávat v lednici. Nízké teploty snižují působení kyslíku na aktivní ingredience nacházející se v kosmetických produktech a také je celkově lépe uchovávávají. Další výhodou může být redukce otoků způsobená aplikací studené kosmetiky.

Jakou kosmetiku bychom tedy měli v lednici uchovávat?

1. Obličejové krémy s aktivními ingrediencemi

Všechny produkty s aktivními ingrediencemi jakými je například vitamin C, retinol, peptidy či kyseliny by se měly uchovávat při nízkých teplotách. Díky nižším teplotám totiž neztratí své cenné vlastnosti. V lednici se musí uchovávat hlavně organické krémy, jelikož neobsahují konzervanty.

2. Obličejové masky

V lednici by se něměly uchovávat pouze domácí masky, ale i ty koupené. Tato metoda uchovávání obličejových masek se doporučuje hlavně lidem s citlivou kůží, jelikož studená maska uklidní podrážděnou kůži.

3. Oční krém

Oční krém, který byl pořádně ochlazen je skvělý i při uklidňování podrážděné kůže a při redukci opuchlin. Nízké teploty také zlepšují vlastnosti krémů a to hlavně těch s velkým obsahem přírodních látek.

4. Lak na nehty

Někomu by přišlo uchovávání laku na nehty v lednici kontroverzní. Mnozí lidé si myslí, že chladné teploty zrychlují proces tuhnutí laku, což produktu škodí. Druhým táborem jsou zase lidé, kteří si myslí, že chlad prodlužuje trvanlivost produktu a že zjednodušuje jeho distribuci na nehet..

5. Termální voda

Uchovávání termální vody v lednici je skvělé hlavně v létě. Jemné postříkání pokožky chladnou vodou poskytne potřebné osvěžení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *