185 produktů na seznamu nejtoxičtější kosmetiky!

Před nějakou dobou UFC Que Choisir, francouzská skupina konzumentů, přišla se seznamem téměř dvou stovek produktů, které by – podle ní – měly mít negativní vliv na naše zdraví. Mezi 185 produkty můžeme najít i produkty velmi známých značek. Jaká kosmetika se na tomto francouzském seznamu nachází a proč?

Skupina UFC Que Choisir vytvořila seznam kosmetiky škodlivé pro naše zdraví, jelikož obsahují toxické substance, které dokáží ovlivňovat endokrinní systém člověka. Škodlivé ingredience jsou sice jak jejich název naznačuje škodlivé, ale prozatím je jejich použití legální. Seznam UFC Que Choisir nám tedy pomůže zjistit, jakým produktům se vyvarovat.

Kde se tedy nachází na černé listině UFC Que Choisir?

Seznam vytvořený touto skupinou obsahuje 185 produktů, které nalezneme v každé drogerii. Tyto produkty jsou konstantně dostupné, i když se jejich složení může projevit na zdraví uživatelů. Mezi značkami na tomto seznamu můžeme nalézt: Adidas, Axe, Dove, Elmex, Garnier, Bourjois, Signal, Oral-B, L’oreal Paris, Nivea, Head&Shoulders, Clarins, Colgate, Eucerin, Le Petit Marseillais, Mixa, Pampers, Rexona, Rimmel, Scholl, Vichy a dokonce i Carrefour cosmetics.

Které kosmetice bychom se měli vyhnout?

To, že se některé produkty těchto značek dostaly na tento seznam neznamená, že byste se měli vyhýbat všem produktům těchto značek. Měli byste si ale rozhodně projít složením produktů, nad koupí kterých uvažujete. Mezi nimi se nachází: obličejové krémy, šampony, deodoranty, vody po holení, zubní pasty, ústní vody a parfémy.

Velkým překvapením bylo zjištění, že i takové ubrousky pro miminka mohou obsahovat fenoksyetanol – toxický konzervant.

Více než 100 kosmetických produktů na seznamu obsahuje substance, které mohou ovlivňovat endokrinní systém člověka a 50 z nich obsahuje Etylhexyl Metoxycinamát, který se chová jako hormon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *