Nejlepší péče o zralou pokožku – rozlučte se s vráskami!

Zralá pokožka nám může dělat starosti. Proto, abychom ji udrželi hydratovanou a pružnou je vyžadována spousta péče. Jaké metody péče o pokožku tedy stojí za to otestovat, abychom zabránili jejímu stárnutí a opět jí dodali krásný, mladiství vzhled?

Některé z nás může překvapit informace, že se termín zralá pokožka používá již od 30 let. Po překročení pětadvacítky se změní jak vzhled, tak potřeby naší pokožky – pokožka začíná stárnout a snáze se dehydratuje a ztrácí pružnost, což je spojeno se ztrátou kolagenu, elastinu a vody. Poté se objevují první vrásky. S věkem se také zhoršuje kvalita cévního zásobení pokožky, díky čemuž je pokožka hnědá a matná.

Toto je pouze malý výběr ze všech změn, které probíhají na pokožce dlouhodobě, jakožto součást stárnutí. Změny se projevují nejrychleji v případě, že se jedná o suchou, citlivou a na alergie citlivou pokožku. Proč? Protože tyto typy pokožky jsou tenčí a jemnější, takže jsou hůře chráněny před externími faktory, jakými je například sluneční záření.

Jak pečovat o zralou pokožku?

Správná péče o zralou pokožku může minimalizovat některé nechtěné výsledky stárnutí pokožky. Vyplatí se řídit si několika typy, které pomáhají udržet vaši pokožku v dobrém stavu co nejdéle. Krása je opravdu v našich rukou.

Základní principy péče o pokožku:

  1. Ochrana před slunečním zářením – opálená pokožka vypadá starší, slunce také dehydratuje pokožku, zvýrazňuje naše vrásky a způsobuje tvorbu pigmentových skvrn.
  2. Pravidelný peeling – jedná se o metodu, kterou si zralá pokožka zamiluje, jelikož ji zbaví mrtvých buněk pokožky a urychlí proces buněčné obnovy.
  3. Kosmetika na zralou pokožku – vyplatí se užívat každodenní kosmetiku s ingrediencemi, které dodávají pokožce dostatečnou hydrataci, vitalitu a pružnost. Mezi tyto ingredience patří hyaluronová kyselina, koenzym Q10, vitamin C, retinol, fytohormony, atd.

Péče o zralou pokožku

Domácí metody péče o pokožku ne vždy fungují dostatečně. Když vyžadujeme účinnější podporu, či chceme okamžité a jasné výsledky, musíme sáhnout po něčem ze speciální řady profesionálních, omlazujících metod. Jaké metody se tedy vyplatí otestovat?

OBJEMOVÝ FACE LIFT

Jedná se o omlazující metodu, kterou provádí drtivá většina salonů krásy. Jde o injekce kyseliny hyaluronové či jiné, stejně účinkující kyseliny, pod naší pokožku. Proč? Protože dodává objem, pružnost a ochranu před vráskami. Objem dodávající face lift dodává pokožce pevnost, vyhlazuje vrásky a také dokáže napnout naše tváře, které mohou být vlivem věku povislé. Správně aplikovaný face lift dokáže vaší tváři dodat oválný tvar. Účinek je okamžitý a vydrží až dva roky. Cena je nicméně opravdu vysoká.

SONOFORÉZA

Méně invazivní omlazující procedura, která užívá ultrazvuk. Na naši tvář se aplikuje speciálně připravená směs aktivních ingrediencí ve formě ampulí. Obsahuje ceramidy, aminokyseliny, kolagen, elastin, vitamin A+C+E, hyaluronovou kyselinu, aloe a fytohormony, což jsou všechno složky, které zralá pokožka opravdu vyžaduje. Díky vibracím z ultrazvuku se složky absorbují do těch nejhlubších vrstev pokožky, kde účinkují co nejintenzivněji. Sonoforéza vyhlazuje, vyživuje a omlazuje pokožky, kdy také zkrášluje a zvýrazňuje její barvu.

VYPLŇOVÁNÍ VRÁSEK

Mezi nejpopulárnějšími kosmetickými metodami nalezneme také vyplňování vrásek. Tato metoda se často provádí s hyaluronovou kyselinou, kdy výsledky vypadají podobně jako v případě face liftu, jen vydrží kratší dobu – asi rok. Během procedury se filler aplikuje pouze do oblastí postižených vráskami. Cílem je vyhladit pokožku a snížit viditelnost vrásek, ne dodat pokožce oválný tvar, který vám může dodat pouze dražší lifting.

LIFTING NITĚMI

Zajímavá alternativa klasického liftingu, kdy se užívají liftingové a omlazující nitě. Pokud se zhrozíte kdykoliv pomyslíte na kosmetickou operaci, je toto metoda právě pro vás. Jedná se o metodu péče o zralou pokožku, při které se zavádí úzká nit pod pokožku. Aplikuje se za pomoci jehly. Jejím úkolem je dodat lifting daným částem obličeje a udržet optimální napnutí pokožky. Liftingové nitě pomáhají s úpravou obočí, mandibuly, krku a dokonce i oblasti poprsí

FOTOREJUVENACE

Pro osoby, které mají rádi méně invazivní metody, které jim ale i přesto dodají viditelné účinky je vhodná metoda fotorejuvenace. V tomto případě užíváme pulzující světlo, tzn. IPL s dostatečnou intenzitou a vlnovou délkou. Díky tomu se pokožka zahřeje a začne produkovat kolagen a elastin. Fotoomlazení pokožky snižuje viditelnost pigmentových skvrn, dodává pokožce pružnost, zužuje póry a minimalizuje viditelnost popraskaných kapilár. Bohužel se metoda nehodí lidem, u kterých terapie onemocnění zvyšuje fotosenzitivitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *